Francja: zamieszania z terminem otwarcia wyciągów narciarskich ciąg dalszy

Autor: |
Piękna architektura opatulona śniegiem

 

Francuski sekretarz stanu ds. turystyki Jean-Baptiste Lemoyne poinformował przedstawicieli sektora górskiego, że rząd odroczy decyzję o otwarciu wyciągów narciarskich na kolejne posiedzenie rady obrony zdrowia (conseil de défense sanitaire) w dniu 13 stycznia.

Jest to zapowiedź decyzji, która ma zostać ogłoszona w czwartek przez premiera Jean Castex na konferencji prasowej. W trakcie rozmów, które miały miejsce późnym popołudniem w środę, liderzy Związku Burmistrzów Kurortów Górskich (ANMSM), Krajowego Związku Wybranych Urzędników Górskich (ANEM), Krajowego Związku Instruktorów Narciarstwa i francuskich terenów narciarskich (DSF) uzyskali potwierdzenie, że wyciągi i francuskie stoki narciarskie nie zostaną otwarte w dniu 7 stycznia.

Słowa Jean-Baptiste Lemoyne rozzłościły francuskich górali: "Sposób działania rządu jest po prostu nie do zniesienia i okazuje pogardę dla górali. Powoli przygotowujemy się do białego sezonu",powiedział Eric Brèche, prezes Francuskich Szkół Narciarskich (Écoles de ski français).