Otwarcie wyciągów narciarskich w Europie – FIANET zabiera głos.

Autor: |
Maso Corto 100% zimy na wiosnę (foto: PB Narty.pl)

FIANET – największa światowa organizacja zrzeszająca krajowe związki gestorów wyciągów narciarskich apeluje o debatę na poziomie europejskim. Prezydent FIANET Pan Mario Stedile-Foradori wzywa rządy państw europejskich do rozmów w sprawie działania wyciągów narciarskich w najbliższym sezonie narciarskim, zwraca uwagę, że nigdy podczas wiosennej fali pandemii wyciągi narciarskie nie były miejscem gwałtownych wzrostów zachorowań.

„Przypominam, że działalność ośrodków narciarskich nie była odpowiedzialna za wzrost liczby chorych w żadnym momencie pandemii. Ci, którzy wrzucają après-ski i wyciągi narciarskie razem, nie angażują się w uczciwą debatę, ale przyczyniają się swoimi populistycznymi twierdzeniami do ogromnych szkód.” - powiedział w ubiegły piątek Mario Stedile-Foradori.

Bezpieczne korzystanie z wyciągów narciarskich i stoków jest możliwe, bez sezonu zimowego wiele górskich regionów ogarnie kryzys, którego wpływ odczuwać będziemy przez lata. Narciarze poradzą sobie bez apres ski, bez wielkich koncertów i zabaw do rana, wyciągi narciarskie bez narciarzy nie przetrwają.

Mario Stedile-Foradori apeluje do mediów o obiektywne relacje, a do zaproszonych stron o niezwłoczne podjęcie rzeczowej dyskusji.