Francja – co będzie można robić w górach po 15 grudnia.

Autor: |
Widok z parkingu

 

Zacznijmy od najważniejszej dla narciarzy informacji – na nartach w grudniowe Francji nie pojeździmy – stoki narciarskie pozostaną zamknięte.

 

15 grudnia zniesione zostaną ograniczenia w poruszaniu po terenie Francji, otwarte zostaną ponownie hotele i inne miejsca oferujące usługi noclegowe. Zamknięte wyciągi nie oznaczają, że narciarze będą się nudzili podczas świątecznego wypoczynku w górach. Czynne będą, jeśli warunki śniegowe pozwolą, trasy do narciarstwa biegowego. Będzie również można uprawiać narciarstwo skitourowe. Ta ostatnia oferta jeszcze szczególnie ciekawa dla miłośników narciarstwa zjazdowego, tym bardziej że w niektórych ośrodkach powstały oznakowane i częściowo przygotowane ratrakami trasy na wycieczki skitourowe. Wyprawy na rakietach śnieżnych, wspinaczka lodowa, zaprzęgi psie i loty balonem na ogrzane powietrze – to kolejne aktywności czekające na turystów we Francji.

Francja – kraj mocno dotknięty przez pandemię walczy o uratowanie branży turystycznej.

Pierwszym krokiem jest otwarcie hoteli, kolejnym będzie uruchomienie wyciągów by w czasie ferii szkolnych cała branża mogła NORMALNIE działać.

Oczywiście decyzja rządu Francji nie satysfakcjonuje właścicieli wyciągów, pozwala im jednak na uratowanie głównego sezonu feryjnego.