Oddala się termin otwarcia ośrodków narciarskich we Francji.

Autor: |
Doskonała panorama

Gdy w poniedziałek Premier Francji ogłaszał, że decyzja o otwarciu ośrodków narciarskich przed Świętami Bożego Narodzenia zostanie podjęta do 2 grudnia, pojawiła się odrobina nadziei.

Nikt nie spodziewał się, że dzień później Prezydent Macron w orędziu powie takie słowa:

"Jeśli chodzi o ośrodki sportów zimowych, decyzje zostaną wkrótce sfinalizowane. Wydaje mi się, że nie da się przewidzieć otwarcia na święta i o wiele lepiej będzie przygotować się do otwarcia w styczniu w lepszych warunkach."

Czy to zdanie przesądza o późnym, styczniowym rozpoczęciu sezonu?

  • Francuscy komentatorzy nadal widzą odrobinę nadziei, że ostateczna decyzja będzie inna.
  • Z drugiej strony zakaz poruszania się (od soboty zostanie zwiększona z 1 do 20 km odległość, na jaką można oddalić się od miejsca zamieszkania) wskazuje jak ograniczone, byłoby działanie ośrodków.
  • Z nart korzystać by mogli jedynie mieszkańcy najbliższej okolicy bez możliwości noclegu w hotelu i korzystania z restauracji czy barów, które nadal pozostaną zamknięte.

Temat jest gorąco komentowany we Francji

 

Alexandre Maulin, prezydent Domaines Skiables de France*: "To zimny prysznic! Zastanawiam się, jak to możliwe, kiedy dzień wcześniej spotkaliśmy się z premierem, który powiedział nam, że będziemy mieli odpowiedź w ciągu dziesięciu dni, co wydawało się logiczne, biorąc pod uwagę rozwój sytuacji zdrowotnej niezbędny do naszego otwarcia, tak nagle zamknięto nam wczoraj wieczorem drzwi. (...) Nie wiem, czy możemy mieć nadzieję, ale w każdym razie będziemy nadal iść do przodu i szukać rozwiązań. "

*Domaines Skiables de France - Zrzeszenie Francuskich Ośrodków Narciarskich