Decyzję o otwarciu francuskich stacji narciarskich na święta poznamy w najbliższych dniach

Autor: |
Zmiana pogody (foto: PB Narty.pl)

Wczoraj (23 11 2020)Wydział Komunikacji Rządu Francji opublikował oświadczenie Premiera po konsultacjach z przedstawicielami ośrodków narciarskich. Z oświadczenie wynika, że decyzja o otwarciu ośrodków narciarskich na czas Świąt Bożego Narodzenia zostanie podjęta w najbliższych 10 dniach (od daty publikacji).

Wyciąg z komunikatu biura Premiera Francji

Wydział Komunikacji

Hôtel de Matignon, 23 listopada 2020 r.

 

Konsultacje z zainteresowanymi stronami i wybranymi przedstawicielami ośrodków górskich.

Premier chciał dziś skonsultować się z głównymi organizacjami zawodowymi i wybranymi przedstawicielami w sprawie otwarcia ośrodków górskich na święta Bożego Narodzenia.

Oprócz sportów i zajęć na świeżym powietrzu oferowanych przez ośrodki górskie, życie samych ośrodków w Covid-19 jest przedmiotem szczególnej troski rządu.

Na tym etapie kwestia ta (otwarcia ośrodków narciarskich) nie jest jeszcze jasna, ponieważ obie opcje są nadal rozważane w świetle niepewności co do rozwoju sytuacji zdrowotnej.

Spotkanie umożliwiło dokładniejsze zbadanie warunków realizacji różnych scenariuszy, niezależnie od tego, czy chodzi o określenie konkretnego protokołu zdrowotnego, czy też, w przypadku zamknięcia, o warunki wsparcia gospodarczego i społecznego dla podmiotów, przedsiębiorstw i pracowników sezonowych.

Ze względu na czas potrzebny do przygotowania się do ewentualnego otwarcia na koniec roku wakacji, decyzja zostanie podjęta w ciągu następnych dziesięciu dni. Zostanie ona podjęta w świetle rozwoju sytuacji zdrowotnej, która musi być zasadniczym kryterium, oraz w sposób jak najbardziej spójny z naszymi sąsiadami.

Czytaj więcej: