Freeride i skitoury na lodowcu Kitzsteinhorn w Kaprun.

Autor: |
Freeride XXL na lodowcu Kitzsteinhorn (fot. ©Kitzsteinhorn)

Dzięki urozmaiconym trasom freeride'owym i ski touringowym, jedyny w Salzburgu teren narciarski na lodowcu ma wiele do zaoferowania także miłośnikom puchu, ski tourowcom i splitbordzistom.

  • Raj poza stokiem: Kitzsteinhorn dla freeriderów, splitboarderów i narciarzy tourowych.
  • Szkolenia freeride w Kaprun
  • K-onnected: Kaprun - Maiskogel - Kitzsteinhorn
  • Bezpieczny sezon zimowy w Kaprun

Pola puchu, skoki klifowe i naturalne rynny: Kitzsteinhorn, dzięki położeniu na dużej wysokości, jest prawdziwym rajem dla freeriderów.

Do ulubionych przez freeriderów należy pięć oznakowanych tras narciarskich, które oferują zabawę w stylu de-luxe backcountry: "Ice Age", "Westside Story", "Left Wing", "Jump Run" i "Pipeline". Zadowolą freeriderów  zróżnicowana konfiguracją terenu.

Ogromna prośba do każdego, kto planuje wyruszyć na trasy freeridowe, nawet te zaznaczone.

Zanim wyruszysz, uzyskaj najświeższe informacje o trasach freeride'owych, pogodzie, śniegu i warunkach lawinowych w bazie informacyjnej Freeride Info Base w pobliżu Alpin Center. Otrzymasz tam też porady dotyczące sprzętu i sprawdzisz swój nadajnik lawinowy. Kierując się zawsze mottem "Bezpieczeństwo na pierwszym miejscu!".

W Freeride Info Base znajdziesz również mapę topograficzną z ciekawymi informacjami o stromości stoku, niebezpiecznych miejscach i najpiękniejszej liniach zjazdu.

Szkolenia freeride w Kaprun

Warsztaty dla początkujących i zaawansowanych narciarzy oferowane są we współpracy z dwoma szkołami narciarskimi na poniedziałkowych szkoleniach " Freeride Monday ". 

Narciarze tourowi i miłośnicy splitboardu znajdą na Kitzsteinhornie dwie oznakowane trasy zjazdowe, obie wzdłuż trasy z Langwiedboden (1.976 m):

  • trasa "Królowej Śniegu" pokonuje 474 metry w pionie, kończąc się w Alpin Centar na wysokości 2.450 metrów.
  • Dłuższa trasa "Eisbrecher" ma ponad 899 metrów przewyższenia do górnej stacji wyciągu Maurerlift na wysokości 2.875 m.

W każdy czwartek oferowane są wycieczki z przewodnikiem: Przewodnik górski prowadzi uczestników na wysoki na 2.642 m, dziewiczy Tristkogel. Miejsce spotkania znajduje się przy dolnej stacji kolejki linowej na lodowiec o godz. 8.30, skąd uczestnicy udają się kolejką do Langwiedboden. Tam rozpoczyna się 3,5 godzinne. Na szczycie czeka nagroda: wspaniała 360-stopniowa panorama. Ale wisienką na torcie jest zjazd po szerokich, puszystych zboczach. Koszt uczestnictwa w wyprawie prowadzonej przez certyfikowanych przez państwo przewodników górskich wynosi Euro 125,00 (bez karnetu narciarskiego). Zarejestruj się przed godziną 16:00 dzień wcześniej na stronie www.bergfuehrer-zellkaprun.at, tel. +43 664 4308795.

K-onnected: Kaprun - Maiskogel - Kitzsteinhorn

Połączenie kolejką linową K-ONNECTION łączy centrum Kaprun z Kitzsteinhorn przez rodzinną górę Maiskogel. Dla miłośników sportów zimowych i innych gości połączenie oznacza skrócenie czasu wyjazdu i powrotu z lodowca. Mieszkając w Kaprun można teraz zapomnieć o samochodzie.

Jak mówią miejscowi, podróż 12-kilometrową trasą gondoli pozwana przekroczyć w kilkanaście minut cztery strefy klimatyczne.

Bezpieczne wspólne przejście przez zimę!

W ciągu ostatnich miesięcy zaszły duże zmiany - COVID-19 wpłynął na nasz sposób życia na całym świecie. Bezpieczeństwo i zdrowie osobiste każdego człowieka są bardziej niż kiedykolwiek na pierwszym planie naszych myśli. Dlatego też sieć Ski ALPIN CARD wraz z regionami narciarskimi Skicircus Saalbach Hinterglemm Leogang Fieberbrunn, Schmitten w Zell am See i Kitzsteinhorn w Kaprun ustanowiła nie tylko niezbędne działania na podstawie przepisy austriackiego rządu federalnego, ale również dodatkowy szereg środków mających na celu ochronę wszystkich gości i pracowników. Cenne doświadczenia w zakresie bezpiecznej eksploatacji kolejek linowych zostały zdobyte już latem 2020 roku. Środki bezpieczeństwa i higieny dotyczące COVID-19 można w każdej chwili znaleźć pod adresem: https://www.kitzsteinhorn.at/en/service/latest/news-homepage/hygiene-safety.

 

 

Freeride XXL na lodowcu w Kaprun

Freeridowy raj w Kaprun (fot. ©Kitzsteinhorn)
Freeridowy raj w Kaprun (fot. ©Kitzsteinhorn)
Skitoury na Tristkogel w Kaprun (fot. S. Obenaus)
Skitoury na Tristkogel w Kaprun (fot. S. Obenaus)
Kitzsteinhorn - skitoury i freeride (fot. ©Kitzsteinhorn)
Kitzsteinhorn - skitoury i freeride (fot. ©Kitzsteinhorn)