Kitzsteinhorn – wielkie otwarcie snowparku

Autor: |
Snowpark a lodowcu Kitzsteinhorn w Kaprun (fot. ©Kitzsteinhorn)

Dobre wiadomości nadeszły dziś z pierwszego polskiego lodowca w Austrii. Położony na ziemi salzburskiej popularny od lat lodowiec Kitzsteinhorn w Kaprun zaprasza miłośników freeski na wielkie otwarcie snowparku na lodowcu.

Ośrodek narciarski na lodowcu czynny jest od 4 października, w najbliższą sobotę, 17 października otwarty zostanie uwielbiany przez wielu lodowcowy snowpark.

  • Od grudnia będzie można wyjechać (i wrócić) na lodowiec bezpośrednio z centrum Kaprun nowoczesną gondolą 3S.
  • Kolejne snowparki,Easy Park, Central Park i South Central Park oraz Maisi Park na Maiskogel, otwierane będą od grudnia.
  • W tym sezonie narciarze i snowboardziści będą mogli korzystać z kilku, położonych w różnych częściach ośrodka parków i skoczni.  

Glacier Park: Skate park ze śniegu!

Od 17 października 2020 roku Gletscherpark na płaskowyżu lodowcowym będzie oferował nowe przeszkody dla snowboardzistów i freeskierów, niektóre dostępne będą tylko do stycznia 2021 roku. Na wielopłaszczyznowych przeszkodach Easy Kicker Line, Medium Kicker Line i Jib Lines, zawodnicy będą mogli ćwiczyć nowe tricki i doskonalić swoje umiejętności. Projektant parku i head-shaper Martin Liebmann i jego doświadczona ekipa gwarantują światowej klasy jakość "Skate Parku ze Śniegu" i innych snowparków w ośrodku. 

Więcej snowparków od grudnia

Glacier Park to nie wszystko, co ma do zaoferowania "Kitz" - od grudnia będą otwierane kolejne snowparki. Zaliczają się one do najlepszych na świecie i zadowalają jeźdźców zróżnicowaną ofertą. W Easy Parku snowboardziści i freeskierzy będą mogli od grudnia pokonywać pierwsze przeszkody. A kiedy Central Park zostanie otwarty w styczniu i South Central Park w lutym, można będzie zaliczyć do 20 przeszkód w jednym przejeździe! Na Maiskogel, dodatkowo na narciarzy będzie czekał Maisi Park ze specjalną strefą zabaw i łatwymi do jazdy elementami zabawy, nawet dla najmłodszych dzieci. 

Tej zimy Kitzsteinhorn Superpipe robi sobie przerwę.

Wróci w przyszłym roku, gdy najlepsi zawodnicy z całego świata będą w Kaprun przygotowywali się do Zimowych Igrzysk Olimpijskich 2022 w ramach tygodni treningowych Superpipe 2021.

Bezpieczne wspólne przejście przez zimę!

W ciągu ostatnich miesięcy zaszły duże zmiany - COVID-19 wpłynął na nasz sposób życia na całym świecie. Bezpieczeństwo i zdrowie osobiste każdego człowieka są bardziej niż kiedykolwiek na pierwszym planie naszych myśli. Dlatego też sieć Ski ALPIN CARD wraz z regionami narciarskimi Skicircus Saalbach Hinterglemm Leogang Fieberbrunn, Schmitten w Zell am See i Kitzsteinhorn w Kaprun ustanowiła nie tylko niezbędne działania na podstawie przepisy austriackiego rządu federalnego, ale również dodatkowy szereg środków mających na celu ochronę wszystkich gości i pracowników. Cenne doświadczenia w zakresie bezpiecznej eksploatacji kolejek linowych zostały zdobyte już latem 2020 roku. Środki bezpieczeństwa i higieny dotyczące COVID-19 można w każdej chwili znaleźć pod adresem: https://www.kitzsteinhorn.at/en/service/latest/news-homepage/hygiene-safety.

Glacier Park Kizsteinhorn

Snowpark a lodowcu Kitzsteinhorn w Kaprun (fot. ©Kitzsteinhorn)
Snowpark a lodowcu Kitzsteinhorn w Kaprun (fot. ©Kitzsteinhorn)
Snowpark a lodowcu Kitzsteinhorn w Kaprun (fot. ©Kitzsteinhorn)
Snowpark a lodowcu Kitzsteinhorn w Kaprun (fot. ©Kitzsteinhorn)
Mapa snowparku na lodowcu Kitzsteinhorn (fot. ©Kitzsteinhorn)
Mapa snowparku na lodowcu Kitzsteinhorn (fot. ©Kitzsteinhorn)