Alpe d`Huez i Les 2 Alpes pod jednym zarządem, czy zbliża się połączenie koleją linową?

Autor: |

Dwie położone bardzo blisko siebie francuskie stacje narciarskie idealnie się uzupełniały, Alpe d`Huez stacja rodzinna z łatwymi trasami dostępnymi bezpośrednio z hotelu i Les 2 Alpes – gdzie czarnymi trasami można do hotelu zjechać, dość niespodziewanie połączyły siły.

"La Compagnie des Alpes", największy na świecie operator ośrodków narciarskich i letnich parków rozrywki zarządzała Les 2 Alpes od dziesięciu lat. Dość niespodziewanie pod koniec stycznia 2020 roku władze dwóch gmin Les 2 Alpes i  Saint-Christophe-en-Oisans wypowiedziały przedterminowo umowę o zarządzaniu ośrodkami. Umowy o zarządzaniu miły obowiązywać do 2023 i 2024 roku.

Podjęto decyzję o przekazaniu zarządzania ośrodkiem Les 2 Alpes  firmie SAEM zarządcy sąsiedniego Alpe d`Huez.

Według obserwatorów powodem wypowiedzenia była niechęć Compagnie des Alpes do znacznych inwestycji w wysokości 60-70 milionów euro w celu połączenia Les 2 Alpes z Alpe d`Huez, dwóch głównych ośrodków Oisans, wyciągami narciarskimi.

Współpraca pod jednym zarządem może wyjść tylko na dobre, rodzinne Alpe d`Huez w połączeniu z kosmopolitycznym Les `Alpes stanie się mega ośrodkiem jeszcze bardziej wartym odwiedzenia.

Mamy nadzieję, że pod jednym zarządem powiedzie się plan połączenia ośrodków koleją linową.