Ogłoszono wyniki „European Best Ski Resort 2021”.

Autor: |
Na szczycie

Serwis „European Best Destinations” ogłosił wyniki corocznego plebiscytu na najlepszy europejski ośrodek narciarski. W tegorocznej edycji oddano ponad 640 000 głosów. Prestiżowy tytuł najlepszego europejskiego ośrodka narciarskiego zdobyła francuska stacja Val Thorens.

W pierwszej dziesiątce najwięcej lokat zajęły ośrodki austriackie (4), na drugim miejscu uplasowała się Francja z trzema ośrodkami, Szwajcaria z dwoma i Wochy z jednym.

  • Trzy najlepsze europejskie ośrodki narciarskie.
  • Lista 10 najlepszych europejskich ośrodków narciarskich.

Najlepszy europejski ośrodek narciarski 2021 – Val Thorens

To już piąty raz francuska stacja należąca do super ośrodka Trzy Doliny wygrywa w tym prestiżowym plebiscycie. Warto przypomnieć, że Val Thorens wielokrotnie triumfowała również w plebiscycie na najlepszy ośrodek narciarski na świecie.

Tegoroczny sezon w Val Thorens rozpocznie się 21  listopada 2020 i potrwa do 9 maja 2021. Ośrodek wprowadził wszelkie dostępne rozwiązania by nadchodzący sezon zimowy był bezpieczny zarówno dla turystów, jaki i pracowników.

Według stanu na początek października 2020 mieszkańcy Unii Europejskiej mogą bez ograniczeń wjechać na teren Francji.

Aktualizowane na żywo informacje o zasadach podróży wewnątrz Unii Europejskiej znajdziecie na stronie zarządzanej przez UE, po wejściu na stronę wystarczy kliknąć na wybrany kraj by w panelu zobaczyć jakie zasady obowiązują przy wjeździe do danego państwa.

W Val Thorens wprowadzono w ostatnich miesiącach "Clean United Label" - zbiór zasad postępowania w czasach pandemii.

Wybierając się do Trzech Dolin warto wcześniej zarezerwować noclegi w Val Thorens.

 

 

Booking.com

Drugie miejsce Kitzbühel – Austria

Austriacki ośrodek zdobył w głównej klasyfikacji drugie miejsce, zwyciężając w kategorii „Najlepszy ośrodek na Sylwestra”. Dzisiejsze Kitzbuhel to doskonałe trasy na każdy poziom umiejętności, w tym uznawana za najtrudniejszą trasę zjazdową świata słynna trasa Streif, Kitzbuhel to też miejsce kontrastów gdzie rustykalna zabudowa miesza się z nowoczesnością.

Sezon rozpocznie się 24 10 2020 uruchomieniem jednej trasy w Resterkogel, Gondola Hahnenkamm ruszy 14 listopada a pozostałe wyciągi i trasy 28.

Wjazd na teren Austrii jest możliwy bez restrykcji z państw o stabilnej sytuacji COVID-19.

Booking.com

Podium zamyka piękna francuska stacja Alpe d`Huez.

Alpe d`Huez od lat uważana jest za jeden z najlepszych w Europie ośrodków dla rodzin z dziećmi. Łatwe, zielone i niebieskie trasy dostępne są bezpośrednio z hoteli licznie położonych na stokach. Nie oznacza to, że szukający wyzwań dobrzy narciarze nie znajdą tu wyzwań. Opis Alpe d`Huez można zawrzeć w jednym zdaniu: „Im wyżej, tym trudniej”. Trasy w górnych partiach zadowolą każdego narciarza, zjazdy słynna trasą La Sarenne zobaczyć można na filmie: "La Sarenne 360 garmin Virb"

Wtrącając swoje trzy grosze: Alpe d`Huez jest moim ulubionym francuskim ośrodkiem narciarskim. Relację z ośrodka znajdziesz tu:

Alpe d`Huez - ośrodek narciarski dla każdego

Sezon rozpocznie się 5  grudnia 2020 i potrwa do 24 kwietnia 2021.

Booking.com

Wyniki "Best Ski Resort EUROPE 2021

miejsceNazwa ośrodkaKraj
1Val ThorensFrancja
2KitzbühelAustria
3Alpe d`HuezFrancja
4Cortina d'AmpezzoWłochy
5Skicircus Saalbach Hinterglemm Leogang FieberbrunnAustria
6ZermattSzwajcaria
7Megève Francja
8SöldenAustria
9GstaadSzwajcaria
10St Antom am ArlbergAustria