Wiosenne narty w Les 2 Alpes - narty w odpowiednim miejscu w odpowiednim czasie

Autor: |
Les 2 Alpes (foto: PB Narty.pl)

Ładna, słoneczna pogoda, ciche restauracje i mniejszy ruch na stokach – tak za kilka dni wyglądać będzie Les 2 Alpes, gdy tylko zakończą się francuskie ferie zimowe (do 8 marca).

Na stokach będzie zdecydowanie mniej najmłodszych narciarzy i ich rodziców więcej par i grup przyjaciół. Dni będą spokojniejsze, nocne życie rozkwitnie wraz z wieloma imprezami.

Dla wielu narciarzy nastanie wiosny to najlepsza pora na narty w Les 2 Alpes.

Jakiej pogody można się spodziewać w marcu i kwietniu w Les 2 Alpes.

Tegoroczna zima była we francuskich Alpach bardzo zmienna, po wczesnych, jesiennych opadach śniegu nastąpiło gwałtowne noworoczne ocieplenie, po którym wielkie burze przyniosły śnieg, deszcze i silne wiatry. Po tych zmiennych warunkach pokrywa śniegu w górach to istny miks. Od pierwszych dni marca nad Les 2 Alpes wróciły śnieżne chmury i trwa chwilami, ku uciesze free riderów, dostawa wiosennego puchu.

W najbliższych dniach można się spodziewać typowo wiosennych warunków, na niżej położonych stokach śnieg po południu będzie mokry natomiast rano zmrożony i bardzo twardy – uważajcie!, SZCZEGÓLNIE NA TRASACH POŁOZONYCH W PIERWSZEJ LINII – rano mogą być zalodzone.

Les 2 Alpes (foto: PB Narty.pl)
Les 2 Alpes (foto: PB Narty.pl)
Trudno dogonić intruktorkę z  Les 2 Alpes (foto: PB Narty.pl)
Trudno dogonić intruktorkę z Les 2 Alpes (foto: PB Narty.pl)
Les 2 Alpes - orczyki na lodowcu (foto: PB Narty.pl)
Les 2 Alpes - orczyki na lodowcu (foto: PB Narty.pl)

Jak to na wiosnę bywa, by w pełni zaznać przyjemności, należy tak wybierać stoki, by być w odpowiednim miejscu w odpowiednim czasie. W Les 2 Alpes zasada jest następująca: stoki które jako pierwsze miękną w porannym słońcu stoki o wschodniej ekspozycji w rejonie Valle Blanche. Dłużej w dobrym stanie utrzymują się wiosną stoki o południowo zachodniej ekspozycji w rejonie Vallons du Diable i Super Diable (szczególnie położone w tym rejonie czarne trasy o zachodniej ekspozycji). W Les 2 Alpes sprawdza się twierdzenie „im wyżej, tym lepiej”. Trasy położone w górnych partiach zachowują doskonałe warunki przez cały dzień, szczególnie te o północnej ekspozycji – polecamy Signal 1 (niebieska trasa).

Booking.com